2019 Lineup

99% Cobra

99% Cobra

Rock Stage9:15pm - 9:45pm (Saturday)

Aimee Duncan

Aimee Duncan

Speak Easy Yurt2:45pm - 3:10pm (Saturday)

Ali Hamlin V Gary Major

Ali Hamlin V Gary Major

Silent Disco5:00pm - 6:00pm (Saturday)

Alice Clayton

Alice Clayton

Speak Easy Yurt3:55pm - 4:20pm (Saturday)

All Gone South

All Gone South

Youth Stage7:15pm - 7:45pm (Saturday)

Amy May Ellis

Amy May Ellis

Speak Easy Yurt5:40pm - 6:05pm (Saturday)

Andrew Diddie Hair

Andrew Diddie Hair

The Acoustic Pier12:25pm - 12:50pm (Saturday)

Andy Hastings v Matt Walton

Andy Hastings v Matt Walton

Silent Disco10:00pm - 11:00pm (Friday)

Audrey

Audrey

Hull Trains Dead Bod Stage7:15pm - 7:45pm (Saturday)

Autosuggestion

Autosuggestion

Back to Ours Big Top7:15pm - 7:45pm (Friday)

The Avenues

The Avenues

Back to Ours Big Top11:55am - 12:25pm (Saturday)

B-AHWE

B-AHWE

Speak Easy Yurt7:15pm - 7:45pm (Saturday)

Battalions

Battalions

Rock Stage1:15pm - 1:45pm (Saturday)

BDRMM

BDRMM

Strummerville Fruit Stage10:15pm - 11:00pm (Saturday)

Beats Bus Orchestra

Beats Bus Orchestra

Hip Hop Amphitheatre1:00pm - 1:25pm (Saturday)

Beats Bus Records

Beats Bus Records

Hip Hop Amphitheatre5:30pm - 5:55pm (Saturday)

Ben Dooks vs Lewis Roper

Ben Dooks vs Lewis Roper

Silent Disco10:00pm - 11:00pm (Saturday)

Beyond 4

Beyond 4

Youth Stage2:15pm - 2:30pm (Saturday)

The Blinders

The Blinders

Back to Ours Big Top10:05pm - 10:50pm (Friday)

Bloodhound

Bloodhound

Strummerville Fruit Stage3:15pm - 3:45pm (Saturday)

Bloodsport

Bloodsport

Rock Stage6:15pm - 6:45pm (Saturday)

Boss Caine

Boss Caine

Speak Easy Yurt8:45pm - 9:15pm (Friday)

Brodie Milner

Brodie Milner

Speak Easy Yurt1:35pm - 2:00pm (Saturday)

Brooders

Brooders

Rock Stage3:15pm - 3:45pm (Saturday)

Brosnan

Brosnan

Hull Trains Dead Bod Stage8:15pm - 8:45pm (Saturday)

Browse DJs

Browse DJs

Browse Sessions7:00pm - 9:00pm (Saturday)

Bull

Bull

Strummerville Fruit Stage2:15pm - 2:45pm (Saturday)

The Buzz

The Buzz

Youth Stage2:30pm - 2:45pm (Saturday)

Cameo Brooks

Cameo Brooks

Hip Hop Amphitheatre2:00pm - 2:25pm (Saturday)

Capture the Flag

Capture the Flag

Humber Dock Stage12:15pm - 12:45pm (Saturday)

Charlotte

Charlotte

Back to Ours Big Top4:05pm - 4:35pm (Saturday)

Chiedu Oraka

Chiedu Oraka

Back to Ours Big Top10:00pm - 10:45pm (Saturday)

Chris Tyas vs Neil Bradshaw

Chris Tyas vs Neil Bradshaw

Silent Disco9:00pm - 10:00pm (Saturday)

Counting Coins

Counting Coins

Back to Ours Big Top8:45pm - 9:30pm (Saturday)

Courtney Crompton

Courtney Crompton

Youth Stage1:30pm - 1:45pm (Saturday)

Cuba Drive

Cuba Drive

Princes Quay Stage1:45pm - 2:15pm (Saturday)

Dark Shadow

Dark Shadow

Youth Stage3:00pm - 3:15pm (Saturday)

Delta Vega

Delta Vega

Rock Stage2:15pm - 2:45pm (Saturday)

Disko Klubb

Disko Klubb

Browse Sessions4:00pm - 6:00pm (Saturday)

DJ Rasp

DJ Rasp

Hip Hop Amphitheatre3:30pm - 3:55pm (Saturday)

Elektro Void

Elektro Void

Humber Dock Stage3:15pm - 3:45pm (Saturday)

Elizabeth Daly

Elizabeth Daly

The Acoustic Pier1:35pm - 2:00pm (Saturday)

Elizabeth Pickering

Elizabeth Pickering

Princes Quay Stage1:00pm - 1:30pm (Saturday)

Ellie Pollard

Ellie Pollard

Princes Quay Stage2:30pm - 3:00pm (Saturday)

Elwhaeko

Elwhaeko

Humber Dock Stage2:15pm - 2:45pm (Saturday)

Emily Cook

Emily Cook

Youth Stage1:00pm - 1:15pm (Saturday)

Epic Soundsystem

Epic Soundsystem

Funkywormhole5:00pm - 6:00pm (Saturday)

The Escape Artist

The Escape Artist

Rock Stage10:15pm - 11:00pm (Saturday)

Evie Barrand

Evie Barrand

The Acoustic Pier3:20pm - 3:45pm (Saturday)

Far Caspian

Far Caspian

Strummerville Fruit Stage5:15pm - 5:45pm (Saturday)

Faux Pas

Faux Pas

Back to Ours Big Top6:45pm - 7:15pm (Saturday)

Filthy Obsession

Filthy Obsession

Youth Stage9:15pm - 9:45pm (Saturday)

Fiona Lee

Fiona Lee

Speak Easy Yurt4:30pm - 4:55pm (Saturday)

Fonda 500

Fonda 500

Back to Ours Big Top7:45pm - 8:15pm (Saturday)

Freedom Road Collective

Freedom Road Collective

Youth Stage3:15pm - 3:45pm (Saturday)

The Froot

The Froot

University of Hull Main Stage2:15pm - 2:45pm (Saturday)

Funkywormhole Festival Finale

Funkywormhole Festival Finale

Funkywormhole10:00pm - 11:00pm (Saturday)

Girl Afraid

Girl Afraid

Humber Dock Stage4:15pm - 4:45pm (Saturday)

Grace Christiansen

Grace Christiansen

Speak Easy Yurt2:10pm - 2:35pm (Saturday)

Gracie Southcoate

Gracie Southcoate

Youth Stage1:15pm - 1:30pm (Saturday)

Helter

Helter

Humber Dock Stage9:15pm - 9:45pm (Saturday)

The Hubbards

The Hubbards

University of Hull Main Stage10:15pm - 11:00pm (Saturday)

Izzy Robbins

Izzy Robbins

Youth Stage12:30pm - 12:45pm (Saturday)

Jack Conman

Jack Conman

Speak Easy Yurt8:15pm - 8:45pm (Saturday)

Jaz Beeson

Jaz Beeson

The Acoustic Pier2:10pm - 2:35pm (Saturday)

Jessika Bennett

Jessika Bennett

The Acoustic Pier5:05pm - 5:30pm (Saturday)

Jody McKenna

Jody McKenna

Speak Easy Yurt6:15pm - 6:45pm (Saturday)

Joe Russell-Brown

Joe Russell-Brown

Back to Ours Big Top2:25pm - 2:55pm (Saturday)

Katie Spencer

Katie Spencer

The Acoustic Pier1:00pm - 1:25pm (Saturday)

Kaynem

Kaynem

Youth Stage7:45pm - 8:15pm (Saturday)

King Nun

King Nun

Strummerville Fruit Stage8:15pm - 8:45pm (Saturday)

King Orange

King Orange

Humber Dock Stage5:15pm - 5:45pm (Saturday)

King’s Horses

King’s Horses

Hull Trains Dead Bod Stage11:30am - 12:00pm (Saturday)

Kitty VR

Kitty VR

Speak Easy Yurt5:05pm - 5:30pm (Saturday)

Let Man Loose

Let Man Loose

Hull Trains Dead Bod Stage9:15pm - 9:45pm (Saturday)

Life

Life

Back to Ours Big Top9:05pm - 9:35pm (Friday)

Lightspeed Lover

Lightspeed Lover

Humber Dock Stage10:15pm - 11:00pm (Saturday)

Lily Abdo

Lily Abdo

Youth Stage12:00pm - 12:15pm (Saturday)

Liquidizer vs Simma

Liquidizer vs Simma

Silent Disco4:00pm - 5:00pm (Saturday)

Little Blue Thula

Little Blue Thula

Speak Easy Yurt12:25pm - 12:50pm (Saturday)

Lost in Sound

Lost in Sound

Youth Stage5:15pm - 5:45pm (Saturday)

Lost Within

Lost Within

Rock Stage12:15pm - 12:45pm (Saturday)

Low Hummer

Low Hummer

Back to Ours Big Top8:05pm - 8:35pm (Friday)

Lucy Musgrave & Mary Close

Lucy Musgrave & Mary Close

Youth Stage2:00pm - 2:15pm (Saturday)

Lucy Tessier

Lucy Tessier

The Acoustic Pier3:55pm - 4:20pm (Saturday)

Lumer

Lumer

University of Hull Main Stage6:15pm - 6:45pm (Saturday)

Majick

Majick

Hip Hop Amphitheatre1:30pm - 1:55pm (Saturday)

Maratimes

Maratimes

Back to Ours Big Top12:45pm - 1:15pm (Saturday)

The Marlboros

The Marlboros

Youth Stage8:15pm - 8:45pm (Saturday)

Marsicans

Marsicans

University of Hull Main Stage9:15pm - 9:45pm (Saturday)

Marx

Marx

Hip Hop Amphitheatre6:30pm - 7:00pm (Saturday)

MAURITIA

MAURITIA

Back to Ours Big Top3:15pm - 3:45pm (Saturday)

Mike White

Mike White

Browse Sessions11:00am - 12:00pm (Saturday)

Mint

Mint

BBC Music Introducing Humberside Stage10:30pm - 11:00pm (Saturday)

My Fake Empire

My Fake Empire

Humber Dock Stage1:15pm - 1:45pm (Saturday)

Nanna vs Suzanne Donkin

Nanna vs Suzanne Donkin

Silent Disco7:00pm - 8:00pm (Friday)

Nicole Fewster

Nicole Fewster

Youth Stage6:45pm - 7:15pm (Saturday)

No Nothings

No Nothings

Strummerville Fruit Stage6:15pm - 6:45pm (Saturday)

Of Allies

Of Allies

University of Hull Main Stage7:15pm - 7:45pm (Saturday)

Paige Mackenzie

Paige Mackenzie

The Acoustic Pier11:45am - 12:10pm (Saturday)

Paul Eastburn

Paul Eastburn

Browse Sessions6:00pm - 7:00pm (Saturday)

Pearls Cab Ride

Pearls Cab Ride

Hull Trains Dead Bod Stage10:15pm - 11:00pm (Saturday)

Peccary

Peccary

Youth Stage5:45pm - 6:15pm (Saturday)

Peppermint Swirl

Peppermint Swirl

Youth Stage4:15pm - 4:45pm (Saturday)

The Quicksilver Kings

The Quicksilver Kings

Speak Easy Yurt9:30pm - 10:00pm (Friday)

Ramble Gamble

Ramble Gamble

Speak Easy Yurt10:15pm - 11:00pm (Friday)

Reardon Love

Reardon Love

Princes Quay Stage12:15pm - 12:45pm (Saturday)

Remenitions

Remenitions

Rock Stage7:15pm - 7:45pm (Saturday)

Ricky Jay

Ricky Jay

Funkywormhole4:00pm - 5:00pm (Saturday)

Rosemary’s Baby

Rosemary’s Baby

Speak Easy Yurt7:25pm - 7:50pm (Friday)

Rowland

Rowland

The Acoustic Pier2:45pm - 3:10pm (Saturday)

Ruby Lowthorpe

Ruby Lowthorpe

Youth Stage1:45pm - 2:00pm (Saturday)

Sam & Ben Arkut

Sam & Ben Arkut

The Acoustic Pier4:30pm - 4:55pm (Saturday)

Sandra’s Wedding

Sandra’s Wedding

Humber Dock Stage6:15pm - 6:45pm (Saturday)

Serial Chiller

Serial Chiller

Strummerville Fruit Stage1:15pm - 1:45pm (Saturday)

Shack Shaker Soundsystem

Shack Shaker Soundsystem

Funkywormhole3:00pm - 4:00pm (Saturday)

Sheafs

Sheafs

University of Hull Main Stage8:15pm - 8:45pm (Saturday)

Simma

Simma

Residents Association Warehouse Disco5:40pm - 6:00pm (S)

Funkywormhole9:00pm - 10:00pm (F)

Slowdaze

Slowdaze

Speak Easy Yurt3:20pm - 3:45pm (Saturday)

Soft Electric

Soft Electric

Youth Stage12:45pm - 1:00pm (Saturday)

Sonnets

Sonnets

Humber Dock Stage8:15pm - 8:45pm (Saturday)

Soul Syndicate

Soul Syndicate

Browse Sessions12:00pm - 2:00pm (Saturday)

Spilt Milk

Spilt Milk

Strummerville Fruit Stage12:15pm - 12:45pm (Saturday)

Stan Cubbetson

Stan Cubbetson

Speak Easy Yurt11:45am - 12:10pm (Saturday)

Substance Sound System

Substance Sound System

Funkywormhole2:00pm - 3:00pm (Saturday)

Suburban Marshalls

Suburban Marshalls

Youth Stage6:15pm - 6:45pm (Saturday)

System Paralysis

System Paralysis

Rock Stage4:15pm - 4:45pm (Saturday)

Talk More

Talk More

Speak Easy Yurt9:15pm - 9:45pm (Saturday)

Tallsaint

Tallsaint

University of Hull Main Stage3:15pm - 3:45pm (Saturday)

Tek Crew

Tek Crew

Hip Hop Amphitheatre4:00pm - 4:25pm (Saturday)

Têtes de Pois

Têtes de Pois

Speak Easy Yurt10:10pm - 11:00pm (Saturday)

Tim Mellins

Tim Mellins

Speak Easy Yurt1:00pm - 1:25pm (Saturday)

Tony Broke

Tony Broke

Hip Hop Amphitheatre4:30pm - 4:55pm (Saturday)

Tori Lowsley

Tori Lowsley

Youth Stage12:15pm - 12:30pm (Saturday)

Tranqua Lite

Tranqua Lite

Hull Trains Dead Bod Stage5:15pm - 5:45pm (Saturday)

Trueman

Trueman

University of Hull Main Stage1:15pm - 1:45pm (Saturday)

Ty Rokahr

Ty Rokahr

Youth Stage3:45pm - 4:15pm (Saturday)

Unwired Society

Unwired Society

Youth Stage8:45pm - 9:15pm (Saturday)

Vialetters

Vialetters

Strummerville Fruit Stage4:15pm - 4:45pm (Saturday)

The Vida Cult

The Vida Cult

Back to Ours Big Top1:35pm - 2:05pm (Saturday)

Walking Primrose

Walking Primrose

Youth Stage4:45pm - 5:15pm (Saturday)

Waste of Paint

Waste of Paint

Speak Easy Yurt8:05pm - 8:35pm (Friday)

Yasmin Coe

Yasmin Coe

Hull Trains Dead Bod Stage3:15pm - 3:45pm (Saturday)

Yeti Hunter

Yeti Hunter

Rock Stage5:15pm - 5:45pm (Saturday)

Yonaka

Yonaka

University of Hull Main Stage8:30pm - 9:00pm (Friday)

Youngblood

Youngblood

Rock Stage8:15pm - 8:45pm (Saturday)

Zoe and Evie

Zoe and Evie

Youth Stage2:45pm - 3:00pm (Saturday)